Як вибрати ліжко? 10 головних моментів

Ідеальне ліжко - яке воно? Зручне, просторе, красиве, ергономічне... Вимог до цього предмету меблів хоч відбавляй. І знайти варіант, який влаштує за всіма параметрами, буває дуже непросто. А деколи можна знехтувати дуже важливими моментами, що "вилізе боком" вже під час експлуатації. Щоб так не сталося, потрібно задовго до здійснення покупки дізнатися про всі ключові моменти вибору. Отже, як вибрати ліжко?

1. Каркас ліжка - основа виробу визначає надійність і міцність ліжка. Самі розумієте, наскільки важливо правильно вибрати каркас. Адже ви купуєте ліжко не на рік. Дуже важливо, щоб воно було довговічним. Вибираючи каркас, необхідно враховувати такі параметри, як матеріал, зовнішній вигляд, розмір. Дуже важливо, щоб матрац і каркас точно збігалися. Занадто маленький чи великий матрац буде постійно з'їжджати. Краще всього, якщо каркас буде виготовлений з бука чи дуба. Не варто економити, вибираючи найдешевші варіанти. Деякі виробники можуть підсунути модель з каркасом "під дерево". Безумовно, в цьому випадку довговічність і надійність ліжка залишає бажати кращого.

Важливо звернути увагу на висоту каркаса. Як правило, у європейських ліжок висота становить 50 см. Східні моделі досить низькі. Вони не рекомендуються літнім людям. Адже з низькою ліжка досить важко вставати.

2. Форма і розмір - для зручності запас висоти повинен становити мінімум 10 см. Форма ліжка може бути різною, але віддають перевагу класичній прямокутній. В інших випадках виникнуть проблеми з вибором постільної білизни. Його доведеться шити на замовлення.

3. Матеріал - МДФ, ДСП або масив? Якщо ви не обмежені в коштах, вибирайте ліжка з масиву. Найбільш надійними вважаються дуб, бук, береза, хвойні породи. Але вони й найдорожчі. Дешева альтернатива - каркас з ДСП. Але в цьому випадку ви ризикуєте придбати виріб низької якості.

4. Основа ліжка - може бути дерев'яною або пластиковою. Дерев'яні недорогі, добре провітрюються, але через відсутність опори між рейками з часом матрац стає хвилястим, форма і пружність губляться. Пластикові основи довговічні, міцні і зручні у використанні.

5. Вибір матраца дуже важливий. Виріб може бути пружинні і безпружинні. Детальніше про те, як правильно вибрати ортопедичний матрац, можна прочитати тут.

Ось і всі головні моменти. Тепер ви знаєте, як вибрати ліжко і можете приступати до купівлі. Меблі високої якості ви знайдете в інтернет-магазині "Смерека". Це безліч односпальних і двоспальних ліжок, які представлені в різних цінових категоріях. Заходьте в каталог, вибирайте і замовляйте.